تبلیغات
my-personal-notes - نکته ضبط صدا با رایانه

امروز:

نکته ضبط صدا با رایانه

استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی باید با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا با کیفیت ترین مصرف را از سیستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیسـتم شما امکانات لازم را داراست اگر این طور نیست میتوانید به مقالات و راهنمای ی ها ی وبسایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری برای خرید یک سیستم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .


استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی باید با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان برترین نتیجه را از آن ها گرفت.
پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا بهتریـن استفاده را از سیـستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیستم شما امکانات لازم را داراست و چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات و آموزش ی ها ی سایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری برای خرید یک سیسـتم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید زود ترین را گزینش بکنید .
1- درجه ورودی صوت را از منبع ارتقا دهید تا اینکه بهروش های معمول تکیه بکنید : چنانچه سیگنال ورودی فقط نصف از حداکثر است، به ابه احتمال زیاد ل خیلی شما کمی نویز دریافت می بکنید میزان ی از وضوح و کیفیت سیستم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر و Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با ولوم کم فراهم نماید .برای تنظیم صدا از برنامـه ها استفاده بکنید سعی بکنید میزان صدا را تنها چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . جهت وکال یک سیستم با کانال صدایی خوب با امکاناتی مانند آمپ خوب برای میکروفون ، اکولایزر و ... در نظر بگیرید.این می توانند جهت ساز ها استفاده شود و استفاده های دیگری جهت ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک الکترو آکوستیک و با ولوم شفاف دارد.
3. باور این مسئله که رایانه ها و نرم فزار های ضبط ارزش خوب ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط بهتر را با لوازم قدیمی کم قیمت استودیو هم می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار ی جهت استفاده از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که یک مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی بایستی آنقدر صدا بلند باشد که دیگر ولوم معمولی رایانه و فن های آن شنیده نشود.
5. برای تمام ی فایـل های صوتی از هارد درایو جدا مصرف بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های بیشتری را سریع تر پلی بک بکنید . این نیز چنین امکان دیفرگ کردن و فرمت کردن را به شما می دهد. اگر می خواهید هارد درایو خریداری بکنید زود ترین را گزینش بکنید .اگر نمی توانید یک هارد درایو جدا بخرید یک سری یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
6. ی می خواهید کارت صدا گزینش بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر استفاده می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی جهت ترک هایی که به افکت های برنامـه ی نیاز دارند و دو خروجی جهت ترک هایی که از پردازنده ی خارجی استفاده می کنند داشته باشید.
7. Reverb از خیلی مهم ترین افکت ها در استودیو است. و استفاده خوب برای به دست آوردن با کیفیت ترین نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل خوبتر است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb مصرف بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory و یاYamaha SW1000XG . مـدل انتها دارای synth sounds به صورت آن بورد هست.
8. اگر از یک کارت صوت سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد مصرف نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های جدید ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها فرد د کافی را ندارد.راه دیگر استفاده از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به میکسر برای ترکیب ولوم ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
9. از پلاگین Antares' Autotune نه تنها جهت شفافیت صدا بلکه برای سولو های گیتار نیز استفاده بکنید . تا زمانی که ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی تاثیر می ماند ولی هر نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این جهت به احتمال زیاد ت آرامی که از تکنیک بند خیلی مصرف می کنند پر فرد د است.شما استفاده از این را می توانید در موسیقی Believe از Cher بشنوید. و فقط با نتظیم صدا بر روی حداکثر تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد ولوم وزوز در ضبط شنیده می شود. بعضی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید اگر خیلی نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت اثر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی اگر نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند و محیط کمتری اشغال می کنند دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها استفاده بکنید .
11. صداهای فیزیکی مساله دیگریست که ی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید ممکن است با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی و رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها اکثرا ٌ بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. چنانچه احتمال دارد عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
12. تمام ی نرم افزار ها صفحه ای جهت ادیت صوت ضبط شده دارند (Waveform edit page) که اگر هنوز نیز مساله نویز را دارید می توانید تمام بخش های سکوت بین صدا آهنگ ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و بری هم نیست می تواند کیفیت را ارتقا دهد.به ویژه زمان ی که بیش از یک ترک را می خواهید میکس بکنید .
13. از Waveform edit page جهت پاک کردن صوت سولو های گیتار نیز می توان استفاده کرد. احتمال دارد اجرای شما بی نقص باشد ولی ولوم نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. با این حال چنانچه دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید می توان آن ها را پارت به قسمت از 6 تا 20 دسیبل كم شدن داد.
14. سعی بکنید تمام ی قسمت ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . و فقط اگر نیاز شد از افکت های reverb delay مصرف بکنید . اگر به reverb نیاز هست در نرم افزار قبل از ضبط دوباره سری های که نیاز به افکت هست از آن استفاده بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . در انتها اگر نیاز بود می توانید از delay یا echo برای پوشاندن ادیت های قبلی مصرف کرد.
15.پلاگین ها همـواره میزان ی از قدت رایانه را به اختصاص می دهند. پس چنانچه می خواهید از افکتی بر روی چند ترک مصرف بکنید ، میتوانید از یک پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux استفاده کرد تا یک افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
16. همیشه خوبتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb استفاده کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همیشه سخت افزار ها ولوم بهتری را ایجاد می کنند.هیچ زمان از پروگرام نخواهید که تمام کار را جهت شما انجام دهند حتی اگر بتوانند. مصرف از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد از CPU به میزان خیلی ی مصرف نمی نماید . حتی چنانچه کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط جمع و جور بکنید ، با مصرف از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات جهت اکولایزر. ولی تنها برترین اکولایزر های دیجیتال صدایی به خوب ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
17. کار های مختلف ی هست که با مصرف از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مد مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش زمان (time-stretching)، که در نوع خود بی شبیه ند. شما احتمالا امکانات دیگری پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). بسیاری نیز به صورت آفلاین هم کار می کنند پس در سیـستم های ضعیف هم میشه از آنها استفاده کرد.
18. جهت بکاپ گرفتن از سی دی استفاده بکنید . حتی اگر قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان هستند و محیط خوب ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف ارزش چندانی ندارد.اما از سی دی هم می شود برای ذخیره ی کار های تمام شده استفاده کرد.
19. زیاد از سیسـتم ها چنانچه از دست بازی ها و پروگرام های اضافه خلاص شوید زیاد خوب کار می کنند. هر چی سیسـتم خالی تر باشد احتمـا ل برخورد به موارد کمتر است. سایت کمپانی سازنده را هم چک بکنید تا آخرین درایور ها را داشته باشید.
20.تست بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین و ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. استفاده از CPU هیچ زمان ثابت نیست. و بعضی استفاده ی زیاد آن را به مرز خود می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها ابه احتمال زیاد ل کم شدن سرعت آنها را دارد. و defragment آنها می تواند مفید باشد.


نوشته شده در : شنبه 18 اردیبهشت 1395  توسط : میهن رجیستر.    نظرات() .

How do you grow?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:08 ق.ظ
I am not sure where you are getting your info, but good topic.

I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for fantastic information I was looking for this information for
my mission.
What causes burning pain in Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:06 ب.ظ
Wow, incredible weblog structure! How lengthy have you been running a blog for?

you make blogging look easy. The whole look of your website is magnificent, as smartly as the content!
Foot Pain
شنبه 14 مرداد 1396 05:09 ق.ظ
Hey there would you mind letting me know which web host you're
working with? I've loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads
a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at a fair price?

Thanks, I appreciate it!
تخفیف ریحون
چهارشنبه 14 مهر 1395 05:44 ب.ظ
تخفیف ویژه 15 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 15 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 15 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 15 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 15 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 5هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

آی مارکت
چهارشنبه 23 تیر 1395 03:34 ق.ظ
سلام و احترام خدمت مدیر محترم وبلاگ

به تازگی فروشگاهی راه اندازی کردیم که میتوانید محصولات خوبی با قیمت مناسب سفارش بدید

مارک خوب MP3 Player فقط 14000 تومان
دستگاه برقی دفع حشرات 18000 تومان
ماساژور ، ساعت LED ، عینک و وسایل دیگه....

خودتون بیاید قیمت ها رو ببینید چقدر مناسبه

منتظرتون هستیم!


غزاله
شنبه 18 اردیبهشت 1395 10:22 ق.ظ
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر