تبلیغات
my-personal-notes - نکته ضبط صدا با رایانه

امروز:

نکته ضبط صدا با رایانه

استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی باید با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان برترین نتیجه را از آن ها گرفت.

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا با کیفیت ترین استفاده را از سیسـتم هایمان داشته باشیم فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات لازم را داراست و اگر این طور نیست میتوانید به مقالات و آموزش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری جهت خرید یک سیسـتم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .


استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی بایستی با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان برترین نتیجه را از آن ها گرفت.
پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما کمک می نماید تا با کیفیت ترین مصرف را از سیستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات ضروری را داراست اگر این طور نیست میتوانید به مقالات آموزش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم برای خرید سیستم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .
1- درجه ورودی صوت را از منبع ارتقا دهید تا اینکه بهراهنمای های معمول تکیه بکنید : اگر سیگنال ورودی فقط نصف از حداکثر است، به ابه احتمال زیاد ل خیلی شما کمی نویز دریافت می بکنید و میزان ی از وضوح و کیفیت سیسـتم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با ولوم کم فراهم نماید .جهت تنظیم صدا از نرم افزار ها استفاده بکنید و سعی بکنید میزان صدا را فقط چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . برای وکال یک سیـستم با کانال صدایی خوب با امکاناتی مانند آمپ بهتر برای میکروفون ، اکولایزر ... در نظر بگیرید.این می توانند برای ساز ها مصرف شود و مصرف های دیگری برای ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک و الکترو آکوستیک و با ولوم شفاف دارد.
3. باور این مسئله که رایانه ها و نرم فزار های ضبط اهمیت بهتر ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط خوب را با لوازم قدیمی کم قیمت استودیو هم می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار دلیل ی جهت مصرف از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی می بایست آنقدر صدا بلند باشد که دیگر صوت معمولی رایانه و فن های آن شنیده نشود.
5. جهت تمام ی فایل های صوتی از هارد درایو جدا استفاده بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های زیادتری را سریع تر پلی بک بکنید . این چنین امکان دیفرگ کردن و فرمت کردن را به شما می دهد. اگر می خواهید هارد درایو خریداری بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .اگر نمی توانید یک هارد درایو جدا بخرید بخش یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
6. وقت ی می خواهید کارت صدا انتخاب بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - و یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر استفاده می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی جهت ترک هایی که به افکت های نرم افزار ی نیاز دارند و دو خروجی جهت ترک هایی که از پردازنده ی خارجی مصرف می کنند داشته باشید.
7. Reverb از خیلی مهم ترین افکت ها در استودیو است. مصرف بهتر برای به دست آوردن بهتریـن نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل بهتر است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb مصرف بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory و یاYamaha SW1000XG . مـدل انتها synth sounds به صورت آن بورد هست.
8. چنانچه از کارت صوت سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد استفاده نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها فرد د کافی را ندارد.راه دیگر استفاده از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به میکسر برای ترکیب ولوم ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
9. از پلاگین Antares' Autotune نه تنها برای شفافیت صدا بلکه جهت سولو های گیتار هم مصرف بکنید . تا زمانی که زمان ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی تاثیر می ماند ولی هر زمان نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این جهت به احتمال زیاد ت آرامی که از تکنیک بند خیلی مصرف می کنند پر کاربر د است.شما استفاده از این را می توانید در آهنگ Believe از Cher بشنوید. فقط با نتظیم صدا بر روی حداکثر و تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد صوت وزوز در ضبط شنیده می شود. بعضی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید چنانچه بسیار زیاد نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی چنانچه نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن و پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند و محیط کمتری اشغال می کنند دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها مصرف بکنید .
11. صداهای فیزیکی هم مساله دیگریست که ی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید احتمالا با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. و اگر احتمالا عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
12. تمام ی برنامـه ها صفحه ای جهت ادیت ولوم ضبط شده دارند (Waveform edit page) که چنانچه هنوز هم مساله نویز را دارید می توانید تمام پارت های سکوت بین صدا و آهنگ ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و وقت بری نیست می تواند کیفیت را افزایش دهد.به ویژه ی که بیش از ترک را می خواهید میکس بکنید .
13. از Waveform edit page برای پاک کردن صوت سولو های گیتار می توان استفاده کرد. احتمالا اجرای شما بی نقص باشد ولی صوت نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. با این وجود چنانچه دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید می توان آن ها را سری به سری از 6 تا 20 دسیبل كم شدن داد.
14. سعی بکنید تمام ی بخش ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . فقط چنانچه نیاز شد از افکت های reverb و delay استفاده بکنید . چنانچه به reverb نیاز هست در نرم افزار قبل از ضبط دوباره قسمت های که نیاز به افکت هست از آن مصرف بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . در انتها چنانچه نیاز بود می توانید از delay یا echo برای پوشاندن ادیت های قبلی استفاده کرد.
15.پلاگین ها همـواره میزان ی از قدت رایانه را به اختصاص می دهند. پس چنانچه می خواهید از افکتی بر روی چند ترک استفاده بکنید ، میتوانید از یک پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux استفاده کرد تا افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
16. همیشه خوبتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb استفاده کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همیشه سخت افزار ها ولوم بهتری را ایجاد می کنند.هیچ از نرم افزار نخواهید که تمام کار را برای شما انجام دهند حتی اگر بتوانند. مصرف از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد از CPU هم به میزان بسیار زیاد ی مصرف نمی نماید . حتی اگر کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز هم می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط جمع و جور بکنید ، با مصرف از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات برای اکولایزر. ولی فقط با کیفیت ترین اکولایزر های دیجیتال صدایی به بهتر ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
17. کار های مختلف ی هست که با استفاده از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مدل مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش زمان (time-stretching)، که در نوع بی مثل ند. شما احتمال دارد امکانات دیگری هم پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). و بسیاری هم به صورت آفلاین هم کار می کنند پس در سیـستم های ضعیف هم میشه از آنها استفاده کرد.
18. جهت بکاپ گرفتن از سی دی مصرف بکنید . حتی اگر قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان هستند و فضای بهتر ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف ارزش چندانی ندارد.اما از سی دی هم می شود برای ذخیره ی کار های تمام شده مصرف کرد.
19. زیاد از سیـستم ها اگر از دست بازی ها پروگرام های اضافه خلاص شوید زیاد خوب کار می کنند. هر چی سیـستم خالی تر باشد ابه احتمال زیاد ل برخورد به موارد کمتر است. وب سایت شرکت سازنده را چک بکنید تا آخرین درایور ها را هم داشته باشید.
20.تست بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. مصرف از CPU هیچ ثابت نیست. و بعضی استفاده ی خیلی آن را به مرز خود می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها احتمـا ل کم شدن سرعت آنها را دارد. defragment آنها می تواند مفید باشد.


نوشته شده در : شنبه 18 اردیبهشت 1395  توسط : میهن رجیستر.    نظرات() .

وی اس تی
پنجشنبه 5 بهمن 1396 06:55 ب.ظ
عالی بود ...
What causes pain in the Achilles tendon?
شنبه 1 مهر 1396 07:16 ب.ظ
I don't even know the way I ended up right here, but I assumed this submit was great.
I don't recognize who you're however certainly you're going to a famous blogger
in case you aren't already. Cheers!
How did the Achilles tendon get it's name?
سه شنبه 28 شهریور 1396 02:10 ق.ظ
This piece of writing will help the internet viewers for
building up new weblog or even a blog from start to end.
marybethhadden.wordpress.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:29 ب.ظ
I used to be able to find good info from your blog posts.
margueritacanes.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 04:01 ب.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I'm not sure whether this
post is written by him as nobody else know such detailed about
my trouble. You're wonderful! Thanks!
What causes pain in the back of the heel?
جمعه 13 مرداد 1396 12:56 ب.ظ
Good day! I could have sworn I've been to this blog before but after browsing through a few of the
articles I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely happy I came across it and
I'll be book-marking it and checking back often!
Foot Issues
یکشنبه 8 مرداد 1396 11:21 ق.ظ
Thanks to my father who stated to me concerning this weblog, this blog is genuinely amazing.
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:20 ق.ظ
After checking out a handful of the articles on your site, I truly like
your way of blogging. I added it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please check out my website as well and
let me know your opinion.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 05:08 ق.ظ
Awesome blog! Do you have any hints for aspiring writers?

I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm totally confused ..
Any tips? Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر